Projek zakończony! ZAPRASZMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REZULTATAMI PROJEKTU

English

E-mail:


Imi i Nazwisko:


Adres:


Temat:


Treść pytania:

Podsumowanie dotychczasowych wyników projektu
2010-03-30


Już 1/2 projektu za nami. Obecnie w ramach Projektu Skuteczne Zarządzanie Obszarami Natura 2000 trwają prace nad opracowaniem koncepcji modelu zarządzania obszarami Natura 2000.

Zadanie związane z oceną potrzeb beneficjentów w zakresie zarządzania obszarami Natura 2000 na obszarach pilotażowych Łęgi Odrzańskie i Puszcza Niepołomicka została zakończone. Wstępna analiza wywiadów pogłębionych z beneficjentami  prowadzi do wniosku, że obecnie nie istnieje żaden system zarządzania obszarami Natura 2000 w Polsce. Ponadto wskazano na brak łatwego dostępu do wielu istotnych informacji, jak na przykład dokładnych opisów przebiegu granic obszarów naturowych, wyników inwentaryzacji przyrodniczych, czy potencjalnego wpływu różnego typu inwestycji na przyrodę.

Prowadzony równocześnie wstępny przegląd dobrych praktyk wykazał iż, nie ma w Europie kompleksowych rozwiązań dotyczących zarządzania obszarami naturowymi, jak i brak jest systemów wspomagania decyzji w tym zakresie. Zidentyfikowano jednak prowadzone badania nad DSS np. we Włoszech. Dobrze udokumentowane są natomiast studia przypadków właściwego zarządzania lub skutecznego rozwiązywania konfliktów na wybranych obszarach Natury 2000. Istnieją także narzędzia (w tym komputerowe) do poszukiwania finansowania działań oraz planów ochrony obszarów naturowych.

Zainteresowanych tematyką projektu zapraszamy do wysyłania komentarzy (np. przez stronę internetową lub na natura2000@crs.org.pl) i współpracy z nami.Wsparcie udzielone przez Islandi, Liechtenstein i Norwegi poprzez dofinansowanie ze środkw Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a take budetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

http://www.winfc.tw/email.php http://namhunghotel.com.vn/ContactUs.asp 台南外約|台南外送茶-推薦台南茶訊 http://www.spsc.com.tw/Message.asp 台灣自拍貼圖 新竹市做臉 幼女情色 http://www.kcee.com.tw/opml.php 私人外約 http://www.ntcma.org.tw/boards.asp 草屯山 http://dautoi.vn/activate.php 台南小女人 http://www.fengshuiresort.com.vn/search.asp http://5656.tw/List.asp